kto_sie_boi_instagram-01.jpg

INNOWACYJNY PROGRAM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ

SPOTLIGHT KIDS

29.09.2017 – 25.05.2018

W wrześniu spotkamy się w nowym miejscu i przeżyjemy wszystko, co uda się obejrzeć, zrobić i przeżyć właśnie. Rusza program edukacji artystycznej dla dzieciaków Spotlight Kids. Sprawdzimy, co w nas drzemie i co drzemie wokół nas. Sprawdzimy, co kryje się za słowem - SZTUKA.

 

Naszą myślą przewodnią i sprawą, która będzie nam przyświecać, jest po prostu błąd. Nasze dzieci żyją w świecie, który podsuwa wiele gotowych, łatwych rozwiązań, dlatego z ogromnym trudem podejmują ryzyko popełniania błędów i oczekują doskonałości w swoich działaniach - chcemy nauczyć je korzystania z własnych prób i błędów, wolności w ich popełnianiu, nie zniechęcania się i traktowania pracy jako przygody, która prowadzi w nieznane - tego potrzebujemy, żeby rozwijać się w pełni jako ludzie.

Autorski program edukacji to trzy poziomy zajęć warsztatowych prowadzonych przez artystów i edukatorów. Każdy z nich przygotowany jest z myślą o potrzebach i zainteresowaniach kolejnych grup wiekowych. Proponujemy spotkania dla młodzieży (13-16), dzieci w wieku szkolnym (7-12) i zajęcia dla przedszkolaków(4-6) z aktywnym udziałem rodziców. Każdy poziom realizowany jest poprzez regularne, cotygodniowe zajęcia w cyklu rocznym.

 

Akademia Spotlihtkids

Zajęcia realizowane z dziećmi i młodzieżą w programie Spotlight Kids w obszarze sztuk wizualnych umożliwiają doświadczanie i zrozumienie istoty procesów twórczych, i z tych doświadczeń, a także wiedzy, możemy potem korzystać w codziennej pracy.

Otwartość na eksperymenty, radość z samodzielnego rozwiązania problemu, umiejętność opowiadania swoich historii i komunikowania się ze światem – to według nas najważniejsze rzeczy, których uczymy się, pracując twórczo.

 

 

 

Szukajcie nas tu:  

www.dkkadr.waw.pl
ul. Rzymowskiego 32
02-697 Warszawa

 


GRUPY WIEKOWE:   7 - 9 / 10 - 12 / 13 - 16 LAT

 
CZAS TRWANIA:  cotygodniowe zajęcia (60 min)

OPŁATY : 120 zł/mies. – 1 x tyg. 

zajęcia próbne 35 zł

filtry_W.jpg

DNI I GODZINY:

piątek 16:00 - 17:00 - młodzież 13 - 16 lat

piątek 17:00 - 18:00 - dzieci 7 - 9 lat

piątek 18:00 - 19:00 - dzieci 10 - 12 lat

 

sobota 12:00 - 13:00  dzieci 4/5 lat - 6 lat z rodzicami

sobota 13:00 - 14:00 - dzieci 7 - 9 lat

sobota 14:00 - 15:00 - dzieci 10 - 12 lat

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW:   max.15 dzieci w grupie
 

LOKALIZACJA: 

Dom Kultury Kadr
ul. Rzymowskiego 32
02-697 Warszawa

KOSZTY ZAWIERAJĄ:  przygotowanie, realizacje i koordynację merytoryczną zajęć / wynagrodzenie artystów biorących udział w zajęciach /profesjonalne materiały plastyczne niezbędne do realizacji warsztatów – farby/ sztalugi/ materiały rzeźbiarskie etc.

ZAPISY : 

http://www.dkkadr.waw.pl/akademia-spotlight-kids/

lub zapisy@spotlightkids.pl


CO ROBIMY:

 

„Nowe światy”

ćwiczenia w wolnym myśleniu

Program-manifest skierowany do dzieciaków z grupy wiekowej 13-16. Traktujemy się poważnie. Uczymy się od siebie nawzajem. Wiemy, że świat nie jest czarnobiały i nie zawsze można liczyć na happy end. Zajęcia w niewielkich grupach, dzięki multidyscyplinarnym zadaniom plastycznym, praktycznym i teoretycznym. Chcemy dać dzieciakom w tym trudnym momencie kontestacji środki wyrazu, dzięki którym można kontestować mądrze i z sensem. Program zawierać będzie ćwiczenia z rysunku, kaligrafii, technik łączonych oraz teorię sztuki rozumianą jako historię awangardy i artystów wychodzących poza główny nurt zdarzeń. Liczymy też na to, że uda nam się stworzyć własną grupę artystyczną!

P1280816.JPG

„Akademia Spotlight Kids”

grupa 7-12 lat

W Akademii kładziemy nacisk na szerokie pole działań z dziedziny sztuki - przedstawienie technik malarskich, rysunkowych i graficznych, formy przestrzenne, wszelkie sposoby uruchomienia pracy ręka-oko-głowa. Przy okazji wprowadzamy dzieci w historię sztuki współczesnej na przykładzie ich własnych prac. Chcemy w ten sposób wypracować i rozwijać umiejętności formułowania pytań i problemów, krytycznego myślenia, zdolności do twórczego poszukiwania rozwiązań oraz myślenia poza utartymi schematami, umiejętności dialogu i współtworzenia, a nade wszystko wspieranie naturalnej dla dzieci - ciekawości świata.

„Kosmonauci Sztuki”

grupa 4-6 lat z aktywnym udziałem rodziców

Przed nami dużo zabawy, wiedzy, kolorów, kropek, kresek; i troszkę trudności do przezwyciężenia też. Nasz program będzie skupiony wokół działań manualnych, chcemy zachęcić dzieci do jak największej swobody w działaniu i rozbudzić w nich ciekawość w kierunku własnych, osobistych odkryć. Najlepszy czas na wspólne działanie !